Ajankohtaista,  tapahtumat

Pienituloisten tapahtuma

Yhdistys on saanut viimeaikoina paljon avunpyyntöjä lemmikkieläintarvikkeisiin ja ruoka-apuun, johon pyritään tarjoamaan nyt pientä helpotusta tapahtuman tiimoilta.

Järjestämme huomenna Mataran tiloissa pienituloisten tapahtuman klo 14-16.30. Tapahtumassa on jaossa enimmäkseen lemmikkieläinten makutakuuruokia, joita yhdistykselle on kertynyt, mutta joille ei juuri tällä hetkellä ole niin paljon käyttöä. Koska tarvikkeet ovat enimmäkseen ruoka-apua, pyydämme huomioimaan, että esim. kissanhiekkaa ei tällä kertaa ole jaettavana.

Tapahtumassa tarvikkeita jakaa yhdistyksen vapaaehtoiset ja samalla myynnissä on pientä purtavaa ja yhdistyksen kannatustuotteita.

Lämpimästi tervetuloa hyvänmielen tapahtumaan rakkaiden lemmikkiemme hyväksi! ❤️